Sipariş, Teslimat ve Ödeme İşlemleri

Bu metinde http://www.PrestijSepeti.com/ satış sitesi, Prestij Sepeti diye anılacaktır.

Sipariş İşlemi

Siparişinizi oluşturacak ürünleri, kategori alt sayfalarında dolaşarak ya da arama fonksiyonu ile bulup belirledikten sonra Alışveriş Sepetinize eklemeniz gerekmektedir. Bunun için ürün sayfasında yer alan "Sepete At" butonunu kullanabilirsiniz. Prestij Sepeti üzerinde siparişini vereceğiniz ürünleri alışveriş sepetinize attıktan ve "Alışveriş Sepetim” butonuna bastıktan sonra "Üye Girişi” ekranı görüntülenecektir. Bu aşamada üyelik işleminizi gerçekleştirmek için "Yeni Üyelik” seçeneğini seçebilir ya da eski üyemiz olup şifrenizi hatırlamıyorsanız "Şifremi Unuttum” seçeneği ile bilgilerinizin olduğu sayfaya erişim sağlayabilirsiniz. Üye olmadan siparişinizi tamamlamanız için "Hızlı Sipariş” butonuna tıklayabilirsiniz. Bu aşamadan sonra siparişinize ait fatura ve teslimat bilgilerinizin doldurulması için bir ekran gelecektir. Bu bilgilerin eksiksiz ve doğru olmasına özen gösteriniz. Bu işlemi takiben "ödeme” butonuna basarak siparişinizin ödemesini gerçekleştireceğiniz ÖDEME İŞLEMLERİ ekranına geçiş sağlanacaktır. Prestij Sepeti, siparişinizin ödemesi için size üç adet seçenek sunmaktadır.


1.Kredi Kartıyla Ödeme

Ödeme İşlemleri ekranında, Kredi kartı seçeneğini seçerek, siparişinizin tutarını kredi kartı ile ödemek için kart bilgilerinizin isteneceği ekrana ulaşılır. Burada sizden istenen bilgilerin eksiksiz ve doğru girilmesine özen gösteriniz.  

Siparişinize ait tüm detayların da listelendiği bu sayfanın kontrolünü yaptıktan sonra son olarak "Onaylıyorum" butonuna basın. Bilgileriniz bu aşamada doğrudan ilgili bankanın Sanal POS sistemi tarafından sorgulanarak ödeme işlemi gerçekleştirilecektir. Kredi kartınız üzerinde gerekli ödeme onaylandığında karşınıza sipariş onayı sayfası gelecek, sistem size bir sipariş takip numarası tanımlayacak ve size siparişinizi özetleyen bir elektronik posta yine sistem tarafından otomatik olarak gönderilecektir. 


2.Havale / Eft ile Ödeme

Ödeme İşlemleri ekranında, Havale/EFT butonuna basarak siparişinizin tutarını yatırmanız için Beti Bilişim Teknolojileri Ltd.Şti’nin banka hesaplarının görüntülendiği bir sayfa açılır. Burada işlem yapacağınız bankayı seçerek "Onaylıyorum” butonuna basıp siparişinizi tamamlayabilirsiniz. Bu yöntem ile yapacağınız ödemelerinizde siparişinin hazırlanması için başlangıç süresi, ödemenin ilgili hesaba geçtiği andır. Bu sebeple EFT talimatlarınızda ödemenin hesabımıza işlem yapıldığı anda geçmediğini göz önünde bulundurmalısınız. Havale ödemelerinde ise bu işlem genellikle eş zamanlı olmaktadır. İşleminizi hızlandırmak için ödeme işleminize ait dekontu (0 312 2220018) numaralı faksımıza gönderebilir ya da yine dekont bilgisini info@Prestij Sepeti.com adresine mail olarak iletebilirsiniz. 

Havalenizi gerçekleştirirken sipariş numaranızı belirtmeyi unutmayınız. 

Yapmış olduğunuz havaleler sistem tarafından en geç 1 iş günü içerisinde onaylanmaktadır. 

Havaleniz hesabımıza geçtiğinde size onay maili gönderilecektir, siparişiniz işleme konulacaktır. 

24 saat içerisinde ödemesi gerçekleştirilmemiş havale talimatları otomatik olarak güncellenecek ve varsa ilgili siparişe dair ödeme tutarı değişikliği tarafınıza iletilecektir. Havale talimatını konu alan siparişinizi sisteme belirtmeniz ve işlemi gerçekleştireceğiniz süre içerisinde siparişinizde oluşacak fiyat değişikliklerinden Prestij Sepeti sorumlu olmayacaktır. 48 saat içerisinde ödemesi yapılmayan siparişler iptal edilir.


3.Kapıda Ödeme

Ödeme İşlemleri ekranında, Kapıda Ödeme butonuna basarak siparişinizi onaylayabilirsiniz. Taşıma firması siparişinizi kapıda teslim ederken sipariş tutarını  nakit olarak tahsil edecektir. Bu işlem için taşıma firmasının sipariş tutarınıza ilave olarak aldığı masraf tutarı faturanıza ilave edilecektir. 

 

Teslimat

Prestij Sepeti’den alışveriş yapan siz kredi kartı sahiplerinin güvenliğini ön planda tutmakta ve siparişinizi verdiğiniz andan itibaren ödeme/fatura bilgilerinin kontrolünü gerçekleştirmektedir. Bu yüzden, siparişinizin tedarik ve teslimat aşamasına gelebilmesi için öncelikle siparişinizin ödeme/fatura bilgilerinin doğruluğunun onaylanması ve onaylandığına dair e-postanın size yollanması gereklidir. Sipariş onayının sağlıklı olarak alınması halinde, siparişler kargoya teslim edildikten sonra Ankara içine en geç 1 iş günü, Ankara dışına en geç 2 iş günü içinde ulaştırılacaktır. 


Sipariş Teslim Süreleri ve Hafta Sonu Siparişleri

Gün içerisinde saat 16.30’dan önce yapılan ve onaylanan siparişler aynı gün kargoya teslim edilir. 16.30’dan sonra yapılan ve onaylanan siparişler ertesi gün kargoya verilmektedir.  Cumartesi günü 16.30'den önce verilen siparişler, aynı gün kargoya teslim edilmeye başlanır ve teslim gününü izleyen ilk Pazartesi günü teslim edilir. Cumartesi 16.30'den sonra verdiğiniz tüm siparişler sonraki Pazartesi günü işleme alınacağından elinize Salı gününden önce ulaşamayabilir. Kargoya verilen siparişleriniz ile ilgili kargo takip numarası Prestij Sepeti üzerinden otomatik olarak tarafınıza iletilir. Kargo şirketleri pazar günleri teslimat yapılmamaktadır.Adres Bilgileri  

Siparişinizin size en çabuk şekilde ulaşması için lütfen adres bilgilerinizi mümkün olduğu kadar açık yazınız. Hatta varsa adresinizin tarif bilgilerini de bu bölüme yazabilirsiniz.Siparişinizi Teslim Alırken Dikkat Etmeniz Gereken Hususlar

Kargonuzun dışında herhangi bir hasar, eziklik, ıslaklık gibi normal olmayan bir durum varsa; lütfen teslim almayın. Kargo yetkilisinden tutanak hazırlamasını talep edin. Kargonuzu teslim aldıktan sonra, kargo yetkilisiyle birlikte açıp kontrol edebilirsiniz. Siparişinizdeki bazı ürünlerin eksik ve/veya hasarlı olduğunu görürseniz; kargo yetkilisinden tutanak hazırlamasını talep edin. Kargo yetkilisinin tanıklığında, ilk teslim anında hazırlanan tutanaklar eksik ve hasarın sorumlusunun ortaya çıkarılmasında çok önemlidir. Kargoyu teslim aldıktan saatler sonra yapılan eksik ve/veya hasar bildirimleri tutanak olmadığı ya da ilk teslim anında hazırlanmadığı için incelemeye bağlı olarak reddedilebilir.


Kargo teslimatında sorun yaşarsanız lütfen en kısa zamanda bize haber verin.


Size kargoyla teslim edilen siparişi herhangi bir nedenle iade edebilmeniz için; ürünün orijinal ambalajında muhafaza edilmesi, tüm aksesuar ve ambalaj malzemeleriyle eksiksiz bir şekilde, fiziksel hasar görmeden geri verilmesi gereklidir.Kargo Ücretleri 

Kargo ücreti gönderi ili, siparişinizin desi / hacim toplamına göre değişebilecektir.Teslimat Koşulları

Prestij Sepeti üzerinden vereceğiniz siparişler sizlere, anlaşmalı olduğumuz kargo firması tarafından ulaştırılacaktır. 


Anlaşmalı olduğumuz nakliye firması sadece illerin merkez ilçelerine (köyler dahil değildir) teslimat yapmaktadırlar.


KKTC’ne yapılacak gönderiler için müşteri temsilcinizle görüşünüz.

PrestijSepetin'e hoşgeldiniz sitemizin petshop bölümünde yapılan alışverişlerin %10'u sokak hayvanları için harcanmaktadır